HomeBlogMakaleChatgpt İle Yeni Nesil Dijital Asistanlar

Chatgpt İle Yeni Nesil Dijital Asistanlar

Son yıllarda, chatbot teknolojisi birçok sektörde hızla yayılmaktadır. Özellikle 2020 yılında, Pandemi nedeniyle birçok şirket, chatbotlarla müşteri desteği sağlamaya başladı ve kullanıcılarla etkileşim kurmak için chatbot’ları kullandı. Yapay zeka teknolojilerindeki gelişmeler ve akıllı cihazların kullanımındaki artış, chatbotların işletmeler ve tüketiciler için faydalarını artırmaktadır. Birçok büyük marka, chatbot’ları kullanarak milyonlarca müşteriyle etkileşim kuruyor. Örneğin, Facebook Messenger‘da Nike chatbot’ı, 2017 yılında piyasaya sürüldüğünde, ayakkabılarının satışlarında %18 artışa neden oldu. Ancak, chatbotların yalnızca basit cevaplar veren, sınırlı özelliklere sahip robotlar olduğuna dair yanlış bir algı var.

Chatbotlar artık daha sofistike, özelleştirilmiş, kullanıcı dostu ve hatta kişiselleştirilmiş hale gelmektedir. Özellikle Whatsapp ve Chatgpt teknolojilerinde gerçekleşen gelişmelerle birlikte chatbotlar kullanım alanlarını oldukça genişliyor. Gartner’a göre, 2023 yılına kadar chatbotlar işletmelerin müşteri hizmetleri işlemlerinin %90’ını yönetecek. Grand View Research’e göre ise, 2025 yılına kadar chatbotlar küresel pazarın 9,4 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşacağı tahmin ediliyor.

2019-2020 Yılları Arasında Chatbot teknolojisinin Marka İletişimi olarak kullanım alanları ve istatistikleri

Whatsapp’ın Business API’yi geliştirmesiyle birlikte, işletmeler artık kendi chatbotlarını oluşturabilir ve müşterileriyle etkileşim kurabilirler. Bu chatbotlar, müşterilerin sorularını yanıtlamak, siparişleri işlemek veya randevuları planlamak gibi görevleri yerine getirebilirler.

ChatGPT gibi büyük dil modeli sistemleri, chatbot teknolojisinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Son gelişmeler sayesinde, chatbotlar artık daha akıllı ve daha doğal bir dil kullanıyor. Bu sistemlerin gelişmesiyle, işletmeler artık yapay zeka tabanlı chatbotlarla müşterilerle daha gerçekçi ve kişiselleştirilmiş bir şekilde etkileşim kurabilirler.

Qsoft ekibi olarak müşterilerimize sunduğumuz Zozi Assistant hizmeti ile işletmelerin chatbot teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı oluyoruz. Zozi Assistant servisimizle, işletmelere Whatsapp, Teams ve web servisleriyle entegre bir şekilde çalışan ve müşteri deneyimine katkı sağlayan chatbotlar tasarlıyoruz. Ayrıca, ChatGPT sistemlerinin son gelişmelerinden de faydalanarak chatbotları daha akıllı ve verimli çalışan dijital asistanlara çeviriyoruz.

Siz de işletmenizin müşteri hizmetlerini geliştirmek ve verimliliği artırmak istiyorsanız, chatbot teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Qsoft’un Zozi Assistant hizmeti hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

QSOFT BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ A.Ş

QSoft, şirketlerin yazılım, otomasyon ve robotik uygulama ihtiyaçlarına yönelik yaratıcı çözümler üretmek amacıyla kurulmuş bir mühendislik şirketidir.

 

© Copyright 2022-2024 | QSoft Bilişim ve Teknoloji A.Ş | Tüm Hakları Saklıdır.